﷽
In de laatste drie dagen, 24 juli 2014, van de Ramadan gaf Ustadh Tasneem Sadiq na het isha gebed een zéér inspirerende les mee aan de jongeren die zich drie dagen hadden afgezonderd in de moskee. Het thema was hoe zij liefde voor Allah konden ontwikkelingen.
Dit artikel hoort in fase 1 van je islamontwikkeling;
dat wil zeggen dat het gaat over noodzakelijke kennis van spiritualiteit.
1. Wat is Tasawwuf (spirituele ontwikkeling)?
Hieronder volgt een uitleg van wat Soennitisch Soefisme gebaseerd op de Qoran en Soennah is – en dat is een vak wat door alle islamitische geleerden wordt geaccepteerd! Er zijn verschillende woorden voor soms wordt het soefisme genoemd, soms tasawwuf, ihsan, ilm al-taqwa en andere woorden. Let op: mensen die kritiek geven op soefisme, hebben géén kritiek op soennitisch soefisme. Dat kritiek is op een soefisme, buiten de Soennah dat gemengd is met bepaalde filosofische opvattingen.
https://www.youtube.com/watch?v=ALLSdXf8LnM&spfreload=5
2. Geef richting aan jouw liefde
Het is aan jou om richting te geven aan jouw liefde. Er kan geen liefde voor Allah bestaan in jouw leven, als Allah niet (relevant) in jouw leven. Dat gaat om twee zaken:
- In hoever speelt Allah een rol in mijn leven?
- Jouw accepteren of ontkenning maakt voor Zijn Goddelijkheid niks uit en “Wij zijn nog dichter bij de mens dan zijn halsslagader.”
3. Twee manieren van bewustwording
- Mushaha – observeren van Allah
- Muraqaba- contemplatie / nadenken
Deze twee manieren van bewustwordingen zijn gebaseerd op de woorden van de Profeet vzmh:
أخبرني عن الإحسان، قال: أن تعبد الله كانك تراه، فأن لم تر فإنه يراك
Bid alsof je Allah ziet (observeert, alsof je Allah voor jouw ogen ervaart)!
als (je spirituele groei zodanig is dat) jij dat niet kunt dan tenminste bidden met de gedachte dat Hij jou ziet (e.a. contemplatie/nadenken).
Dit zijn de enige twee wegen van ihsan.
4. Hoe ontwikkel je concentratie in het gebed?
Vaak wordt de vraag gesteld over concentratie ontwikkelen in het gebed
- Als je begint direct bedenken dat Allah jou hoort en ziet bij elke uitspraak en handeling.
- Hiermee kan jij je gebed van een ritueel maken tot “Het gebed is de Hemelreis van de gelovigen”.
- Bij je wudu spoel je al je zondes van de ledematen. Met mond alle dingen die ik zei wat niet gepast is voor een gelovige, mijn gezicht van de hele dunya en wat ik heb gezien etc.
- Dán wordt het makkelijker om deze contemplatie te zien in andere dingen zoals werk
- Daarna groei je naar een staat van mushada en dat zul je in alles in iedereen reflecties zien van Allah’s aanwezigheid. Als je een berg ziet denk je direct aan de Majesteitelijkheid van Allah.
- Gebruik je gebed om dit begin met muraqaba & mushada als training.
- Dan komt automatisch bewustzijn van Allah,
- Dan vrees je voor het verliezen van de immense zegeningen van Allah. Dat is taqwa.
5 Samengevat
Contemplatie en mushahada is niks anders dan bewustwording van Allah. Maar op het moment dat die bewustwording gekoppeld wordt met emotie dan heb je liefde. Dan beginnen de tranen te vallen en wordt het hart geraakt als Allah en Zijn Profeet vzmh worden genoemd.
Onderscheidend Soennitisch.
Salamouhalaikom ,
Ik wilde graag weten of jullie ook les gaven aan beginners bijvoorbeeld : bidden en de koran leren lezen ?
Alvast bedankt !!